Arytmia Sergio Aguero

Sergio Aguero poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej zawodnik Sergio Aguero poinformował o oficjalnym zakończeniu kariery piłkarskiej. Za powód swojej decyzji podał problemy zdrowotne. Ostatni mecz w swojej zawodowej karierze Aguero zagrał w barwach Barcelony w październiku. 

Ciężka decyzja Sergio Aguero 

Pełen łez i smutku Sergio Aguero pojawił się w towarzystwie Joana Laporty podczas specjalnej konferencji prasowej w środę 15. grudnia tuż po godzinie 12. Ogłosił on, iż postanowił raz na zawsze rozstać się z zawodowymi rozgrywkami w piłkę nożną. Dodał, iż jest to dla niego bardzo trudny moment oraz cieszy się, że podjął taką decyzję ze względu na swoje zdrowie. Podkreślił również, iż jest dumny ze swojej dotychczasowej kariery piłkarskiej. 

Argentyńczyk nie ukrywał, iż lekarze jasno określili to, w jakiej sytuacji się znajduje. Zawodnik w swojej wypowiedzi docenił ich profesjonalizm, mimo że ich decyzja wpłynęła ba zakończenie zawodowej kariery. Sergio Auero tłumaczył, iż zrobił wszystko, co w jego mocy. Niestety nie było zbyt dużych nadziei na kontynuowanie jego zawodowej kariery.  

Warto wspomnieć, iż o poważnych problemach ze zdrowiem Aguero jego fani dowiedzieli się w chwili, gdy Argentyńczyk opuścił boisko w meczu Barcelony z Deportivo Alaves. W związku z zaistniałą sytuacją Aguero postanowił wykonać liczne badania, na których wykazano, iż zmaga się on z arytmią serca. 

Pobyt Aguero w Barcelonie nie należał do szczęśliwych 

33-letni Aguero do Barcelony dostał się latem tego roku. Jego marzeniem było zostanie współgraczem Leo Messiego w ekipie „Dumy Katalonii”. Niestety szybko okazało się, iż sprawy skomplikowało odejście idola do Paris Saint-Germain oraz kontuzja Aguero. Kiedy wrócił do gry po kontuzji, nastąpiły dramatyczne doniesienia o problemach kardiologicznych.