Barcelona rozmawia z Villarealem w sprawie Emersona

Według hiszpańskich mediów FC Barcelona skontaktował się z Villarealem w sprawie Emersona. Kataloński klub chciałby pozyskać dla siebie tego obrońcę już tego lata. Villareal jest współwłaścicielem karty zawodnika. Drugim jest Real Betis w którym piłkarz obecnie występuje.

W kuluarach mówi się o tym, że Manuel Pellegrini (szkoleniowiec Betisu) rozmawiał z dyrekcją i powiedział o chęci zatrzymania Emersona w Betisie. Wydaję się być to jednak niezbyt realne. W odpowiedzi miał usłyszeć, że Barcelona szykuję wielką ofertę. W razie przyjęcia oferty przez Villareal nowymi współwłaścicielami karty Emersona zostanie Barcelona i Betis. Z tą różnicą, że Barca będzie mogła w przyszłości „wyciągnąć” więcej na sprzedaży środkowego obrońcy.

Kataloński klub wycenia obrońcę na 24 miliony euro. Villareal ma być w stanie zapłacić za niego 22 miliony euro. Zależne będzie to od tego jak ostatecznie zakończą sezon. W przypadku pozytywnego zakończenia rozgrywek „Żółta Łódź Podwodna” będzie w stanie pozwolić sobie na ten wydatek. Inny scenariusz zakłada, że Emerson odejdzie do Barcelony, a Villareal obejdzie się smakiem.

źródło: caughtoffside.com