Czy Messi rozegrał ostatnie spotkanie w Barcelonie?

Leo Messi prawdopodobnie rozegrał ostatnie spotkanie w barwach Barcelony. Argentyński gwiazdor nie zagra w ostatnim spotkaniu tego sezonu przeciwko Eibar. Mecz ma być rozegrany w najbliższą sobotę. W związku z tym Messi będzie miał dodatkowy dzień na odpoczynek przed zbliżającym się Copa America.

Argentyńczyk również nie był obecny na piątkowym treningu. Barcelona nie liczy się już w walce o tytuł w Hiszpanii. Owa walka rozegra się pomiędzy dwoma klubami ze stolicy: Atletico i Realem.

Kontrakt Leo Messiego wygasa latem tego roku.  33-latek był związany z Barceloną przez całą swoją karierę, ale przed sezonem 2019-2020 chciał ją opuścić. Wtedy jednak ta sztuka mu się nie udała i być może tego lata w końcu ich drogi się rozejdą.

Jeśli Leo Messi zdecyduje się odejść z Barcelony niedzielna porażka 1-2 z Celtą Vigo będzie jego ostatnim spotkaniem. Porażka, która brutalnie wyeliminowała „Blaugranę” z walki o ostateczne zwycięstwo w Hiszpanii.

Obecnie Argentyńczyk odpoczywa i przygotowuje się mentalnie do Copa America. Turniej ten rozpocznie się 13 czerwca. Argentyna podejmie wtedy Chile. Zawodnik nie podał jeszcze decyzji o swojej przyszłości.

źródło: theweek.in