Młodzi gracze Barcelony

FC Barcelona graczy w obecnym sezonie może poszczycić się największą liczbą młodych

FC Barcelona jest klubem, który dał szansę gry największej liczbie zawodników poniżej 21. roku życia. To jedyny taki klub spośród zespołów LaLigi. Odnosząc się do pięciu najsilniejszych lig europejskich, Duma Katalonii zajmuje trzecie miejsce. Wyprzedza ją jedynie Saint-Etienne oraz Rennes z Ligue 1.  

Mocna młoda trzynastka Barcy  

Barcelona to klub, który z pewnością najmocniej stawia na młodzież w spotkaniach LaLigi Nico, Pedri, Gavi, Abde, Éric García, Balde, Yusuf  Demir,  Ilias Akhomach, Sergiño Dest, Ansu Fati Álvaro Sanz i Estanis Pedrola zaprezentowali się w obecnym sezonie w pierwszej drużynie Blaugrany. Tych dwunastu graczy w wieku 21 lat i mniej, plasuję Barcę na pierwszym miejscu w rankingu przed Espanoyolem, Realem Sociedad, Realem Madryt, Mallorcą oraz Valencią.  

Wśród grona młodzieży Barcelony trzeba dodać również Ferrana Torresa, który nie wystąpił jeszcze w LaLidze w nowych barwach. Mimo wszystko gracz ten dokonał tego w Superpucharze Hiszpanii. Tak więc należy wziąć pod uwagę trzynastu, a nie dwunastu zawodników poniżej 21. roku życia, którzy zagrają w tej kampanii w barwach Blaugrany. W przypadku wystąpieniu w bardach ligowych Barcy może ona liczyć na zrównanie się z Saint-Ettiene oraz Rennes. Obie te drużyny liderują pod względem zaangażowania młodzików.  

Siedem asyst i siedem goli w LaLiga  

12 zawodników FC Barcelny poniżej 21. roku życia w tym sezonie ligowym zdobyło w sumie siedem asyst i siedem bramek. Najefektywniejszy jest Ansu Fati, który zaliczył aż trzy gole. Dwie bramki zdobył również Nico, a po jednym golu strzelili Gavi i Abde. Po trzy asysty zanotowali Dest i Gavi, natomiast Nico jedynie jedną. Uwzględniając wszystkie rozgrywki, barcelońska młodzież zdobyła aż dziewięć goli oraz zanotowała osiem asyst.  

Uwzględniając Ferrana Torresa, aktualna kadra pobiła rekord z kampanii 2008/09, gdy Barcelona pozwoliła zagrać 12 zawodnikom poniżej 21. roku życia. Byli to: Gerard Piqué, Marc Muniesa, Pedro, Jeffren, Bojan, Víctor Sánchez, Thiago, Oier, Serio Busquets, Botía, Marin Cacere  i Leo Messi. Niewątpliwie, iż w sezonie 2021/22, który znajduje się obecnie w decydującej fazie, Duma Katalonii zdecyduje się na zwiększenie tej liczby. 

One thought on “FC Barcelona graczy w obecnym sezonie może poszczycić się największą liczbą młodych

  1. Czyżby był to sposób na ostateczne poradzenie sobie z zadłużeniem klubu? Młodym zawodnikom płaci się mniej, więc może to być dobra strategia.

Comments are closed.