Robert Lewandowski w Barcelonie

Kibice piłki nożnej przynajmniej przez kilka miesięcy śledzili losy Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik nie doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium. W związku z tym był bardzo zdeterminowany aby jak najszybciej zmienić pracodawcę. Jednakże włodarze niemieckiego klubu nie ułatwiali tego zadania. Potencjalnym nowym pracodawcą była Barcelona. Na przeszkodzie w dokonaniu transferu stały oczekiwania finansowe bawarskiego klubu. Mimo wszystko zarówno zawodnik jak i Duma Katalonii nie ustawali w swoich wysiłkach. Po wielu tygodniach niepewności w końcu udało się osiągnąć sukces. To jest już potwierdzone. Robert Lewandowski został piłkarzem FC Barcelony!

Ostateczny kontrakt

Oficjale informacje potwierdzające dojście transferu do skutku zostały podane przez światowe media w nocy z piątku na sobotę. Zgodnie z warunkami wynegocjowanymi przez kluby, Barcelona zapłaci za Lewandowskiego 45 mln euro odstępnego. Kolejne 5 mln euro może trafić na konto Bayernu Monachium w ramach bonusów związanych z wypełnieniem pewnych warunków. Polski napastnik jeszcze w trakcie minionego weekendu przeszedł testy medyczne i podpisał z Dumą Katalonii kontrakt. Według doniesień medialnych umowa będzie obowiązywać przez 3 lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Najlepszy polski snajper będzie zarabiał w Barcelonie około 9 mln euro netto za sezon.

Barca z Lewandowskim na tournee

Drużna z Katalonii przebywa obecnie na tournee w Miami. Wyjazd został zorganizowany w ramach przygotowań do nowego sezonu. Robert Lewandowski dołączył do swojej nowej drużyny w Stanach Zjednoczonych. W środę w Miami Lewandowski oficjalnie zaprezentował się w koszulce Barcy. Jednakże najprawdopodobniej po powrocie do Hiszpanii klub zorganizuje jeszcze jedną oficjalną prezentację nowego zawodnika przed lokalnymi kibicami. Natomiast debiut Polaka w meczu w barwach Barcy najpewniej będzie mieć miejsce 24 lipca. Wówczas to Barcelona rozegra mecz sparingowy z Realem Madryt. Zapowiada się prawdziwe piłkarskie widowisko.