Raport z przygotowań

Tak jak większość dużych klubów, Barcelona ma konkretny harmonogram spotkań kontrolnych mających przygotować zespół do sezonu. Pierwsze z tych spotkań zostało właśnie rozegrane. W zakończonym meczu rywalem Barcy była drużyna UE Olot. Jak się okazuje, ten kataloński klub występujący na co dzień w 4 lidze dobrze przygotował się do spotkania. Niespodziewanie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dla drużyny z niższej ligi taki wynik to prawdziwy sukces. Natomiast szkoleniowcy Barcelony mają sporo materiału do przeanalizowania i wyciągnięcia wniosków.

Świętowanie 100-lecia

UE Olot świętuje 100-lecie powstania klubu. Spotkanie z Barceloną było zatem niejako jedną atrakcji przygotowanych na obchody jubileuszu. Na mecz rozgrywany w Olot przybyło 3 tysiące kibiców. Nic w sumie dziwnego bo nie codziennie jest szansa podziwiać piłkarzy Dumy Katalonii. Oczywiście skład Barcy odbiegał znacząco od tego czego można będzie oczekiwać w meczach o wyższą stawkę. W składzie pojawili się miedzy innymi Marmola i Valle. W ataku zaprezentowali się Aubameyange, Akhomach i Ez Abde. Od samego początku spotkania Barcelona ruszyła do ataku. Mimo to widać było spore braki w zgraniu i współpracy. Piłkarze UE Olot od samego początku skupili się na defensywie.

Problemy ze skutecznością i słaba druga połowa

Najlepszym zawodnikiem w szeregach Barcelony był Franck Kessie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej bardzo dobrze się ustawiał, często przejmował piłkę i dokładnie podawał do kolegów. Można powiedzieć, że debiut w drużynie Barcelony może zaliczyć do udanych. Jednakże bramkę dla Barcelony zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. I jeśli chodzi o jego występ w tym meczu to właściwie byłoby na tyle. Gabończyk miał jeszcze kilka sytuacji, jednakże tego dnia był wybitnie nieskuteczny. Bramkę na wagę remisu strzelił Eloi Amagat w 45 minucie. Wykorzystał on rzut karny podyktowany po faulu Mika Marmol. Druga połowa spotkania była bezbarwna. Obie drużyny dokonały po kilka zmian jednak nie wpłynęło to na wynik spotkania.