Pomocnik United na celowniku Katalończyków

W niedawnym raporcie Fichajes twierdził, że Barcelona przystąpiła do wyścigu o wykupienie Paula Pogby z Manchesteru United. Uważa się jednak, że kataloński klub może stawić czoła konkurencji w postaci Juventusu, Paris Saint-Germain i Realu Madryt w pogoni za francuskim asem pomocy, którego kontrakt na Old Trafford ma wygasnąć pod koniec tegorocznych rozgrywek.

Pogba miał ostatnio wyśmienity czas na Old Trafford i nadal rozwija się jako kluczowy członek pierwszego zespołu Ole Gunnara Solskjaera w tej kampanii. Francuz zdobył siedem asyst w pięciu meczach dla Czerwonych Diabłów w tym sezonie w różnych rozgrywkach.

Były talent Juventusu spisał się dobrze, sześciokrotnie trafiając do siatki i zapewniając dziewięć asyst w 42 występach dla Man United w poprzednim sezonie na wszystkich frontach. Pogba udowodnił, że jest cennym zawodnikiem poprzez wykonanie średnio 1,4 wślizgów, 1,0 przechwytów, 1,2 strzałów, 1,0 kluczowych podań i 1,7 dryblingów na 90 minut w Premier League w zeszłym sezonie. 28-latek nawet dokładnie rozdysponował posiadanie piłki ze środka pola, opierając się na 83% współczynniku ukończenia podania w angielskiej pierwszej lidze (statystyki według kto strzelił).

Pogba jest obecnie w swojej topowej formie i jest w stanie wywrzeć natychmiastowy wpływ na Camp Nou, jeśli Barca wymyśli sposób na wygranie pościgu za jego usługami w styczniu lub w przyszłym lecie. Pogba może być solidnym napastnikiem piłki i odzyskać posiadanie dla swojej drużyny, gdy chce wprowadzić zmianę. Jest bardziej znany ze swoich umiejętności na piłce, ponieważ ma zwyczaj wykonywania kilku potężnych dryblingów na połowie przeciwnika.

Reprezentant Francji potrafi strzelać piłkę z mocą i celnością, co czyni go zagrożeniem bramkowym z dużej odległości. W ciągu ostatnich kilku sezonów przekształcił się w doskonałego rozgrywającego w Teatrze Marzeń.

W wieku 28 lat Pogba wciąż ma w sobie mnóstwo futbolu i może być sprytnym nabytkiem dla Katalończyków, jeśli zdołają przekonać go do przypieczętowania przeprowadzki na Camp Nou jako wolnego agenta następnego lata. Bez wątpienia wniesie wiele bramek i kreatywności do pomocy Ronalda Koemana. Jednak dopiero okaże się, czy Barca ma wystarczająco dużo miejsca w swoim rachunku płac, aby w przyszłości pomieścić gracza żądającego Pogby.

źródło: the4thofficial.net