Hitowe transfery w FC Barcelonie nie mają końca

FC Barcelona intensywnie poszukuje wzmocnienia swojej formacji defensywnej. Według najnowszych doniesień dziennika “AS” nowym zawodnikiem “Dumy Katalonii” ma zostać Andreas Christensen z Chelsea 

Barcelona zmierza w dobrym kierunku 

W ostatnich tygodniach można zauważyć, iż FC Barcelona małymi krokami wraca na dobre tory. Wyśmienita praca Xaviego Hernandeza oraz mądre transfery przeprowadzone w zimowym okienku transferowym zaczynają w końcu przynosić korzyści. Team z Katalonii poza poprawieniem znacząco swojej gry, wpłynął również na lepsze wyniki. 

Darmowy transfer nowego stopera do Barcy 

Pomimo ogromnych sukcesów w ostatnim czasie ekipa FC Barcelony nadal potrzebuje wzmocnień. Choć w ofensywie wszystko przedstawia się wyśmienicie, to gruntownej przebudowy nadal potrzebuje obrona. Tak więc na Camp Nou trwają intensywne poszukiwania zawodnika na stanowisko stopera. 

Według najnowszych doniesień dziennika “AS” kandydatem, w którym klub pokłada wielkie nadzieje, jest Andreas Christensen. Hiszpańscy dziennikarze idą nawet nieco do przodu i podają, iż Duńczyk z pewnością zostanie nowym piłkarzem FC Barcelony. Jego kontrakt z Chelsea wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Sprawia to, że zawodnik będzie mógł przenieść się na Camp Nou za darmo. Zaoferowano już mu kontrakt na pięć lat. 

W ślady Christensena mogą pójść również dwaj inni obrońcy. Przede wszystkim jego kolega z klubu Cesar Azpiliceuta oraz Noussair Mazraoui z Ajaxu Amsterdam. Obu defensorom także wygasają w czerwcu umowy, więc władze Barcy widzą w nich okazję do darmowego wzmocnienia drużyny. 

Andreas Christensen to zawodnik Chelsea od lipca 2017 roku. W obecnym sezonie jest podstawowym piłkarzem drużyny Thomasa Tuchela. Jak dotychczas rozegrał 26 meczów, w których zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę.