FC Barcelona o krok od wygrania wyścigu o utalentowanego 18-latka.

FC Barcelona jest o krok od zakontraktowania Pablo Torre z Racingu Santander. Jesus Garcia-Bermejo podaje, że “Duma Katalonii” zwyciężyła w ten sposób rywalizację z Realem Madryt. 

Wielka rywalizacja o młodego zawodnika z Recingu Santander 

Zarząd Barcy pragnie budować swoją ekipę przy udziale młodych Hiszpanów. Wiele świadczy o tym, że niebawem do drużyny Xaviego dołączy kolejna wielka gwiazda futbolu z Półwyspu Iberyjskiego. 

Jak podaje Jesus Garcia-Bermejo, jeden z najlepiej zorientowanych w sprawach Recingu Santander dziennikarzy, “Duma Katalonii” jest bliska podjęcia współpracy z Pablo Torre. 18-letni piłkarz miałby trafić w szeregi FC Barcelony już w czasie letniego okienka transferowego. 

Hiszpańskie media informują, iż pomocnik znajdował się również na celowniku Realu Madryt, jednak to Barca okazała się bardziej interesującym kierunkiem. Środowisko zawodnika ma wysoko cenić projekt sportowy, który jest realizowany na Camp Nou. 

“Marca” dodaje natomiast, że agenci Pablo Torre reprezentują także Xaviego zasiadającego u sterów “Dumy Katalonii”, oraz Gerrarda Pique. Kwestia ta mogła przesądzić podczas podejmowania ostatecznej decyzji. 

Pablo Torre – 18-latek, o którego rywalizują wielkie kluby 

W barwach trzecioligowego Racingu Santander 18-latek wystąpił już 48 razy. We wszystkich tych meczach strzelił 10 goli oraz zanotował 12 asyst. Szczególnie udany ma obecny sezon, w którym skumulował już trzynaście punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. 

Pablo Torre uznawany jest w swojej ojczyźnie za ogromny talent. Hiszpan ma za sobą pierwsze starcia w kadrze młodzieżowej — w drużynie U17 i U19 odbył łącznie siedem meczów, w których strzelił trzy bramki