Samuel Umtiti zdecyduje się odejść z Barcelony?

Samuel Umtiti był jednym z bardziej obiecujących transferów Barcelony w ostatnich latach. Jednak zeszły sezon pokazał, że tak nie powinno być. Francuski defensor zawalił siedem bramek po bezpośrednich błędach w obronie. Swoich błędach. Dodatkowo dopuścił do podyktowania pięciu rzutów karnych. W związku z tym, w klubie podniosły się głosy, że Umtiti nie gwarantuje spokoju w tyłach Katalończyków.

Według hiszpańskich mediów, Samuel Umtiti został poinformowany przez klub, że nie znajduje się w ich planach na nowy sezon. Gra się rozpoczęła, a pytanie brzmi: czy Umtiti zdecyduje się pozostać w Barcelonie? Wydaje się to być mało prawdopodobne, by Barcelona dopuściła do takiego rozwiązania. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ich problemy finansowe i łatanie budżetu.

Słabsza dyspozycja Umtitiego „ciągnie się” od 2018 roku. To wtedy francuski środkowy obrońca nabawił się kontuzji kolana. Uraz ten w konsekwencji pozbawił go udziału w mistrzostwach świata. Decyzja podjęta przez Koemana była jedynie kwestią czasu. Już w zeszłym sezonie Blaugrana mogła się obyć bez Umtitiego. Stawiając na niego Barcelony przyniosła na siebie jedynie kłopoty.

źródło: barcauniversal.com