Młodziak z Barcelony głównym faworytem

Za Pedrim wspaniały sezon w którym wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie FC Barcelony. Mało tego, został również powołany do reprezentacji Hiszpanii na finałowy turniej Euro 2020. Wraz z kolegami z reprezentacji szykuje się do półfinałowego starcia przeciwko reprezentacji Włoch.

Jednak ten rok może być jeszcze lepszy dla utalentowanego młodziaka z Katalonii. Pedri jest uznawany za jednego z głównych faworytów do wygrania nagrody Golden Boy. Jest to wyróżnienie dla zawodników poniże dwudziestego pierwszego roku. Świetne występy w barwach FC Barcelony, ale przede wszystkim na Euro, sprawiły, że to właśnie Pedri prowadzi w tym wyścigu. Hiszpan rozegrał na turnieju 509 minut. Z możliwych 510! Niesamowita statystyka jak na tak młodego zawodnika. To właśnie dzięki temu wyczynowi ma coraz większe szanse na wygraną w plebiscycie.

W zeszłym sezonie w barwach FC Barcelony, Pedri rozegrał ponad trzy tysiące minut. Ronald Koeaman jest pod wrażeniem talentu i potencjału zawodnika. Wydaje się być oczywistym, że w przyszłym sezonie również reprezentant Hiszpanii będzie jednym z pierwszych wyborów Koemana.

źródło: barcauniversal.com