Romagnoli przeniesie się do katalońskiego klubu?

Jak donoszą hiszpańskie media tego lata może dojść do wymiany na linii FC Barcelona – AC Milan. Wszystko zależy od chęci zawodników. Kluby są podobno zdecydowane. O czym mowa? Na liście życzeń FC Barcelony znalazł się włoski obrońca Andrea Romagnoli. Defensor „Rossonerich” ma być głównym priorytetem dla „Blaugrany”. Jak wszyscy doskonale wiedzą, znaczna część klubów piłkarskich popadło w tarapaty finansowe spowodowane pandemią. Nie inaczej stało się z Barceloną. W związku z tym nie ma mowy o transferze gotówkowym. Barcelona póki co nie jest w stanie podpisać nowej umowy z Leo Messim. Powodem są problemy ze spełnieniem wymogów finansowego Fair Play.

Katalończycy zaproponowali Milanowi wymianę zawodników. Za Romagnoliego do Mediolanu miałby przenieść się Coutinho albo Miralem Pjanić. Jedynym problemem, który muszą przejść oba klubu są wymagania finansowe zawodników. Milan oczekuje, że Pjanić bądź Coutinho zgodzą się na obniżkę tygodniówki. Obaj zawodnicy znajdują się wysoko na liście życzeń Milanu. Z Mediolanem pożegnał się Hakan Calhanoglu. Chociaż nie do końca, bo przeniósł się do Interu. „Rossoneri” szukają, więc zawodnika, który będzie w stanie zastąpić Turka w drużynie.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kluby jednak zdołają się dogadać między sobą i do transakcji dojdzie. Dla Pjanicia i Coutinho ruch do Milanu może oznaczać grę w Lidze Mistrzów w przyszłym roku. Poza tym z pewnością większą liczbę minut w rozgrywkach ligowych.

źródło: football-italia.net