Barcelona chce ponownie sprowadzić Daniego Olmo

Jak donoszą hiszpańskie media, FC Barcelona rozpoczęła starania o sprowadzenie Daniego Olmo. Hiszpański pomocnik jest wychowankiem katalońskiej drużyny. Siedem lat temu „Duma Katalonii” pozwoliła mu odejść do Dinama Zagrzeb. Teraz, po latach włodarze hiszpańskiego klubu chcą zawodnika ponownie u siebie.

Dani Olmo ma za sobą świetny turniej mistrzostw Europy. Był jedną z najjaśniej świecących postaci w reprezentacji Hiszpanii. Piłkarz RB Lipsk wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony. Jednak swój najlepszy mecz rozegrał w półfinale turnieju przeciwko reprezentacji Włoch. Olmo był wszędzie, kreował grę podopiecznych Luisa Enrique. Dani Olmo jest zawodnikiem kreatywnym, mogącym grać na kilku pozycjach. Hiszpańki piłkarz może spokojnie zagrać na skrzydle, na „10”, jako podwieszony napastnik. Na każdej z tych pozycji pokazuje pełnię swojego niebywałego talentu.

FC Barcelona jest w trakcie przebudowy. Ostatni sezon nie był najlepszy. Stąd też sporo zmian. Do zespołu dołączył Sergio Aguero, a chwilowo (najprawdopodobniej) pożegnał się z nim Leo Messi. Wydaje się jednak, że argentyński super-gwiazdor ostatecznie wróci do „Dumy Katalonii”. Barcelona w przyszłym sezonie zamierza powalczyć o mistrzostwo Hiszpanii. Stąd też zainteresowanie Danim Olmo.

Jednak „wyciągnięcie” go z RB Lipsk nie będzie łatwe, a już na pewno tanie. Na ten moment nie jest jednak podana ewentualna kwota transferu. Mówi się natomiast, że Barcelona będzie chciała zaproponować pieniądze plus wymianę zawodnika. Hiszpanie muszą ograniczyć wydatki…

źródło: express.co.uk