Porażka w Mediolanie stawia Barcę w trudnej sytuacji

W miniony wtorek Barcelona grała swój mecz w ramach 3/ kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W dotychczasowych 2 spotkaniach w Lidze Mistrzów Katalończycy wywalczyli jedynie 3 punkty. Dość bolesną porażką była przegrana w Monachium z lokalnym Bayernem. Zarówno Robert Lewandowski jak i kibice Barcy liczyli na inne rozstrzygnięcie tego spotkania. W przypadku meczy 3. kolejki oczekiwania „Dumy Katalonii” były z pewnością konkretne. Barcelona liczyła na wyjazdowe zwycięstwo z Interem. Niestety po raz kolejny Lewandowski i spółka nie byli w stanie wywalczyć nawet jednego punktu w roli gości. Po końcowym gwizdku gospodarze mogli się cieszyć ze skromnego zwycięstwa z Barcą, która była stawiana w roli faworyta.

Obiecujący początek

Początek spotkania nie zapowiadał porażki Barcelony. Katalończycy od pierwszej minuty wykazywali duża inicjatywę i starali się przedzierać skrzydłami. Mimo to pierwsza prawdziwie groźna sytuacja miała miejsce pod bramką strzeżoną przez Ter Stegena. Z dystansu strzelał Calhanoglu, jednak bramkarz gości popisał się świetną interwencją i Inter miał tylko rzut rożny. Barcelona miała swoje szanse, ale w kluczowym momencie brakowało nieco dokładności. Kolejna groźna sytuacja pod bramką Barcelony zakończyła się odgwizdaniem przez sędziego pozycji spalonej. Oprócz problemów z dokładności Barca miała także problemy z rozegraniem w kluczowych momentach. Często złe decyzje podejmował Dembélé czym powoli irytował kibiców. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę padła bramka. Trafienie dla Interu zdobył Calhanoglu, który po raz kolejny strzelał z dystansu.

Ciągłe problemu

Druga połowa to w zasadzie ciągła przewaga Barcelony i desperackie próby zdobycia bramki. Swoje szanse mieli Dembélé i Pedri, jednak żaden z nich nie zdobyła upragnionego trafienia. Wraz z upływającym czasem Barca naciskała coraz mocniej. Niestety nie za wiele z tego wynikało. Katalończycy razili brakiem precyzji w podaniach i problemami ze skutecznością. „Duma Katalonii” zawiodła, natomiast Inter zasłużenie wygrał. Ta porażka dla Barcelony może być sporym problemem. Po raz kolejny może się okazać, że hiszpański zespół odpadnie z europejskich rozgrywek już w fazie grupowej.