FC Barcelona ma iluzoryczne szanse na wyjście z grupy Ligi Mistrzów

W ostatnich sezonach Liga Mistrzów to na pewno nie są rozgrywki, w których FC Barcelona dobrze się odnajduje. W zeszłym sezonie Katalończycy nie wyszli z grupy, a wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie będzie podobnie. Wszystko za sprawą remisu i porażki z grupowym rywalem, a więc Interem Mediolan.

Porażka w pierwszym meczu na San Siro

FC Barcelona przegrała pierwszy mecz z Interem Mediolan, który rozgrywany był we Włoszech. Katalończycy pomimo dobrej serii gier, w meczu we Włoszech zaprezentowali się naprawdę słabo. Niestety, ale w tym meczu również nie zbyt dobrze zagrał Robert Lewandowski, który jednak nie miał zbyt dużo podań od swoich kolegów. Koniec końców to gospodarze zdobyli jedynego gola w tym spotkaniu i pokonali zespół z Hiszpanii w stosunku 1:0. Po tym meczu pojawiły się komentarze, że Barcelona w takiej formie mogłaby nie poradzić sobie nawet z polskimi klubami. Odpowiedź szybko nadeszła od redaktorów jednego z portalów – ciekawskich zapraszamy na stronę https://www.legia24.pl/. Wydaje się jednak, że aż tak mocna krytyka na hiszpański zespół po tym spotkaniu nie była w pełni zasłużona.

Remis w emocjonującym spotkaniu na Camp Nou

Drugi mecz pomiędzy obiema drużynami miał być zupełnie inny. I rzeczywiście był, jednak na pewno nie zakończył się on wynikiem, który satysfakcjonowałby sympatyków FC Barcelony. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że remis 3:3 w tym spotkaniu spowodował, że awans FC Barcelony do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów zależny jest już nie tylko od nich samych, lecz także od innych zespołów. Przede wszystkim zespół prowadzony przez Xavi’ego musi pokonać zarówno Bayern Monachium, jak i Viktorię Pilzno. Oprócz tego Katalończycy muszą liczyć na to, aby Inter Mediolan w swoich dwóch pozostałych spotkaniach nie zdobył więcej niż 2 punkty. A przypomnijmy, że ich rywalami będą Viktoria Pilzno oraz Bayern Monachium. Jeśli to się nie spełni, to FC Barcelona oraz Robert Lewandowski będą uczestniczyć w fazie pucharowej Ligi Europy, a Liga Mistrzów ponownie będzie dla nich dostępna w następnym sezonie.