Olympique Marsylia sprowadzi młodą gwiazdę Barcelony?

Trwa gorące lato w Barcelonie. W odnośni i w przenośni. Fani „Blaugrany” nie nadążają ze sprawdzaniem nowinek transferowych. Co i rusz pojawia się nowe nazwisko łączone z katalońskim klubem i porównywalnie tyle samo nazwisk zawodników, którzy mają odejść.

Jak podaje Gerard Romero, Olympique Marsylia ma być zainteresowane sprowadzeniem młodego zawodnika Barcelony. Piłkarzem tym jest 19 – letni Konrad de la Fuente. Podobno umowa jest bliska sfinalizowania. Oba zespoły  mają prowadzić rozmowy już od dłuższego czasu, a w dniu jutrzejszym mają się spotkać. Według źródeł, de la Fuente ma zostać wypożyczony do Marsylia, z opcją pierwokupu. Barcelona ma mieć wpisaną do umowy klauzulę odkupu. Jest to pewna forma zabezpieczenia dla hiszpańskiego giganta. Jeżeli Konrad we Francji poczyni znaczne postępy, Katalończycy będą mogli go wykupić za dogadaną wcześniej kwotę.

Konrad jest etatowym zawodnikiem Barcelony B. Ma jednak już debiut w pierwszej drużynie. Zadebiutował w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Dynamo Kijów. Miało to miejsce w minionym sezonie. Łącznie ma rozegranych trzy mecze.

Tak młody zawodnik jak de la Fuente potrzebuje przede wszystkim grania. Rezerwy Barcelony stają się powoli zbyt ciasne dla niego. Stąd też podjęta inicjatywa o zmianie klubu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami każdy na tym zyska. Olympique Marsylia dostanie zdolnego zawodnika, którego będzie mogła wykupić. Konrad de la Fuente postawi kolejny krok w karierze, a Barcelona w odpowiednim momencie będzie mogła go odkupić.

źródło: barcauniversal.com