Eric Garcia zaprasza Aymerica Laporte do Barcelony

Nowy nabytek FC Barcelony – Eric Garcia – w rozmowie z katalońskim Sport przyznał, że jego były kolega z drużyny jest świetnym zawodnikiem. Mowa tu oczywiście o Aymericu Laporcie, który znalazł się w centrum zainteresowania Blaugrany.

Garcia dołączył do Barcelony tego lata. Jego kontrakt z Manchesterem City dobiegł końca po sezonie. W związku z tym Hiszpanie nie czekali długo i szybko „zaklepali” sobie tego piłkarza. Dwudziestolatek wraca po czterech latach do Barcelony. Jako szesnastolatek wyjechał na podbój Anglii. Teraz podobnie jak przed laty Gerard Pique powraca do swojego pierwszego klubu. Kibice katalońskiego klubu mają nadzieję, że podobnie jak Pique, tak i Garcia stanie się opoką zespołu na kolejne lata.

Wraz z Garcią z Manchesteru City do Barcelony przeniósł się również Sergio Aguero. Jemu również zakończył się kontrakt z The Citizens. Okazja gry z Leo Messim sprawiła, że Argentyńczyk nie zastanawiał się długo nad dołączeniem do klubu z Katalonii.

Aymeric Laporte przychodzący do Barcelony? Nic o tym nie wiem. Nie rozmawialiśmy na ten temat. Skupiamy się na Euro. Jednak jeżeli doszłoby do tego to oczywiście, że zyskamy świetnego zawodnika. Tak komplementował swoje byłego (a może i przyszłego) kolegę z zespołu Garcia.

Przejęcie Aymerica Laporte byłoby uważane za świetny ruch. Dałoby kolejny sygnał, że FC Barcelona w przyszłym sezonie zamierza wrócić na szczyt. Pytanie jednak czy do tego rzeczywiście dojdzie?

źródło: barcauniveersal.com