Depay opuści Barce?

Memphis Depay na celowniku trzech innych klubów

Memphis Depay nie należy do ulubieńców Xaviego, dlatego letni transfer zawodnika wydaje się nieunikniony. Według informacji przekazanych przez “Sport” zainteresowanie nim przejawiają trzy kluby: Juventus, Inter Mediolan oraz AC Milan. 

Nieciekawa sytuacja Depaya w FC Barcelonie 

Memphis Depay rozpoczął karierę w FC Barcelonie latem 2021 roku w ramach wolnego transferu. Z jego przybyciem wiązano ogromne nadzieje, a pomysłodawcą takiego obrotu zdarzeń był sam Ronald Koeman. 

Holenderskiego trenera w klubie już jednak nie ma, co sprawia, że akcje 28-latka u sztabu szkoleniowego gwałtownie spadły. W dodatku zawodnik boryka się z kontuzją, która nie daje mu większych możliwości na przekonanie do siebie Xaviego. 

Sam Depay nie czuje się szczególnie komfortowo w strategii preferowanej przez byłego środkowego pomocnika. W dodatku wydaje się, że jeśli wróci on do zdrowia, będzie pełnił w drużynie raczej marginalną rolę. 

To sprawia, że w mediach zaczynają powstawać plotki dotyczące przyszłości zawodnika. 

Spore zainteresowanie Depayem przez inne kluby 

Okazuje się, iż chętnych na sprowadzenie w swoje szeregi Holendra jest wiele. Warto wspomnieć, iż reprezentował on wcześniej barwy takich klubów, jak np. Manchester United. Zainteresowanymi usługami zawodnika są przede wszystkim zespoły z Serie A. 

Obecnie Depay jest na celowniku takich klubów jak Juventus, AC Milan czy też Inter Mediolan. W razie fiasko negocjacji, w grę może wchodzić również powrót do Francji i wzbogacenie szeregów Olympique Lyon. 

Ostatecznie decyzja w sprawie przyszłości 28-latka zapadnie pod koniec sezonu. Wiele wskazuje na to, że znajdzie się on na liście transferowej.