Kontrakt marzenie dla Messiego w Paryżu

Szczegóły nowego kontraktu wiążącego Lionela Messiego i Paris Saint-Germain pojawiły się we francuskich mediach. Messi niechętnie opuścił Barcelonę po 21 latach wcześniej tego lata, po tym, jak pozwolono by jego kontrakt z hiszpańskim klubem dobiegł końca.

Argentyńska supergwiazda zgodziła się na nowy kontrakt z Barceloną, ale nie wyszło to z powodu problemów finansowych Blaugrany i decyzji o nieprzyjęciu oferty CVC La Liga. Latem tego roku na jaw wyszło potężne zadłużenie hiszpańskiego klubu. Od tego czasu Messi opuścił Barcę i dołączył do francuskich gigantów Paris Saint-Germain, klubu, który był w stanie zaoferować weteranowi hitowy kontrakt.

A według L’Equipe via Diario AS, Messi zarobi 110 milionów euro netto, jeśli rozegra trzy lata w barwach francuskiego klubu w Ligue 1. Messi ma obecnie dwuletni kontrakt, ale z opcją na trzeci rok.

Według raportu, umowa Messiego obejmuje 30 milionów euro zarobków w jego pierwszym roku i 40 milionów euro należnych w drugim i trzecim roku, jeśli 34-latek utrzyma się wystarczająco długo, tak w klubie, jak i na najwyższym poziomie.

źródło: football-espana.net