Katalończycy sprowadzają byłego defensora

Jak potwierdza oficjalna strona internetowa klubu, Barcelona podpisała umowę ze swoim byłym obrońcą Guillem Jaime. Kontrakt ma obowiązywać przez najbliższy rok. 22-letni Jaime jest produktem słynnej młodzieżowej drużyny Barcelony – La Masia –  która jest częścią akademii od siedmiu lat. Prawy obrońca spędził czternaście lat z katalońskimi gigantami. W drużynie B rozegrał blisko 40 spotkań.

Jaime był także członkiem drużyny Juvenil A, która wygrała Ligę Młodzieżową UEFA w 2018 roku. Chociaż nigdy nie wystąpił w barwach Barcelony w pierwszym zespole, 22-latek miał szansę wystąpić w kilku przedsezonowych meczach w okresie przygotowawczym w 2019 roku.

Jednak Jaime zdecydował się opuścić Barcelonę latem ubiegłego roku, ponieważ był niezadowolony z oferty kontraktowej złożonej przez klub. Po odejściu obrońca podpisał kontrakt z CD Castellon, gdzie spędził pierwszą połowę sezonu 2020/21, zanim przeniósł się do Gimnastic na wypożyczenie.

Nie mając kontraktu z żadnym klubem, Jaime został powiązany z powrotem do Barcelony na początku tego miesiąca, a nowy menedżer drużyny B, Sergi Barjuan, poprosił o jego sprowadzenie. Teraz transfer został oficjalnie ogłoszony. 22-latek wraca do macierzy po rocznej przerwie i będzie występował w drużynie B.

Klub potwierdza również, że Jaime ponownie podpisał umowę na zaledwie roczny kontrakt, a jego badania zostały ukończone. Jako przede wszystkim prawy obrońca, Jaime może również występować również nieco bliżej bramki rywala, co daje sporo opcji szkoleniowcowi rezerw Barcelony.

Wraz z jego przybyciem Barcelona nadal wzmacnia swoją drużynę B, która została już zasilona między innymi przez transfery Ferrana Jutgla, Kaysa Ruiza-Atila i Jordiego Escobara.

źródło: barcauniversal.com