Katalończycy sprowadzają byłego defensora

 Katalończycy sprowadzają byłego defensora

Getty Images

Jak potwierdza oficjalna strona internetowa klubu, Barcelona podpisała umowę ze swoim byłym obrońcą Guillem Jaime. Kontrakt ma obowiązywać przez najbliższy rok. 22-letni Jaime jest produktem słynnej młodzieżowej drużyny Barcelony – La Masia –  która jest częścią akademii od siedmiu lat. Prawy obrońca spędził czternaście lat z katalońskimi gigantami. W drużynie B rozegrał blisko 40 spotkań.

Jaime był także członkiem drużyny Juvenil A, która wygrała Ligę Młodzieżową UEFA w 2018 roku. Chociaż nigdy nie wystąpił w barwach Barcelony w pierwszym zespole, 22-latek miał szansę wystąpić w kilku przedsezonowych meczach w okresie przygotowawczym w 2019 roku.

Jednak Jaime zdecydował się opuścić Barcelonę latem ubiegłego roku, ponieważ był niezadowolony z oferty kontraktowej złożonej przez klub. Po odejściu obrońca podpisał kontrakt z CD Castellon, gdzie spędził pierwszą połowę sezonu 2020/21, zanim przeniósł się do Gimnastic na wypożyczenie.

Nie mając kontraktu z żadnym klubem, Jaime został powiązany z powrotem do Barcelony na początku tego miesiąca, a nowy menedżer drużyny B, Sergi Barjuan, poprosił o jego sprowadzenie. Teraz transfer został oficjalnie ogłoszony. 22-latek wraca do macierzy po rocznej przerwie i będzie występował w drużynie B.

Klub potwierdza również, że Jaime ponownie podpisał umowę na zaledwie roczny kontrakt, a jego badania zostały ukończone. Jako przede wszystkim prawy obrońca, Jaime może również występować również nieco bliżej bramki rywala, co daje sporo opcji szkoleniowcowi rezerw Barcelony.

Wraz z jego przybyciem Barcelona nadal wzmacnia swoją drużynę B, która została już zasilona między innymi przez transfery Ferrana Jutgla, Kaysa Ruiza-Atila i Jordiego Escobara.

źródło: barcauniversal.com

Michał Kowal

Przeczytaj także