Guardiola poleca następcę Koemana

Ronald Koeman jest w coraz gorszej sytuacji jeśli chodzi o komfort swojej pracy w Barcelonie, a Pep Guardiola podobno zaoferował własne poparcie dla tego, kto powinien zastąpić Holendra.

Koeman ma nieco ponad 60% wygranych spotkań, odkąd porzucił swoją rolę głównego trenera reprezentacji Holandii, by przejąć Barcę.

Ale nie było to tak imponujące panowanie, na jakie mogłyby wskazywać te statystyki, a styl gry Barki pod rządami Koemana był coraz bardziej krytykowany.

Uważa się, że prezes klubu Joan Laporta rozważa zwolnienie Koemana, chociaż lista potencjalnych kandydatów byłaby trudna do sporządzenia, biorąc pod uwagę sytuację finansową Barki. Istnieje wrażenie, że sprawy na Camp Nou zbliżają się do punktu krytycznego, z ponownymi wezwaniami do zwolnienia Koemana po dominującym zwycięstwie Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów.

Według El Nacional, klub ma plan odbudowy gotowy do wprowadzenia w życie latem przyszłego roku, ale teraz może zostać przyspieszony. Wygląda na to, że część tego planu odbudowy obejmuje zwolnienie Koemana, a hiszpańscy giganci mogą wrócić do byłego szefa Guardiola za wskazówkę, kogo należy wprowadzić zamiast tego.

El Nacional twierdzi, że obecny szef Manchesteru City poparłby nominację Erika Ten Haga na gorące krzesło w Barcelonie.

Ten Hag zaznaczył kilka pól dla hierarchii Barcelony, ciesząc się imponującym okresem jako menedżer Ajaksu. Poprowadził holenderski klub do dwóch zwycięstw ligowych i pucharowych, a także zaprowadził go do półfinału Ligi Mistrzów w 2019 roku.

Holender również często dawał jasno do zrozumienia, że ​​w swoim podejściu do piłki nożnej blisko mu do Johana Cruyffa. Ten ofensywny styl gry, głównie z wykorzystaniem młodych gwiazd, jest bardzo atrakcyjny dla Barcelony, która wcześniej odnosiła niezrównane sukcesy pod wodzą Guardioli, ucznia Cruyffa.

źródło: mirror.co.uk