Barcelona powalczy z Arsenalem o napastnika

Barcelona i Arsenal wzięły pod lupę napastnika hiszpańskiego Realu Sociedad San Sebastian – Alexandra Isaka. Te dwa zespoły wymieniane są jako faworyci do przejęcia szwedzkiego napastnika. W grę wchodzi jednak jeszcze jeden zespół. Włoska AS Roma również bacznie obserwuje Isaka i chciałaby sprowadzić go w swoje szeregi.

Alexander Isak od wielu lat przedstawiany jest jako jeden z największych szwedzkich talentów. 21 – latek wielokrotnie porównywany był do Zlatana Ibrahimovicia. Jednak problemy zdrowotne zawodnika spowolniły nieco jego rozwój. Dopiero przenosiny do słonecznej Hiszpanii pozwoliły Isakowi rozkwitnąć. Przy okazji poważniejsze kontuzje dały mu odetchnąć.

W poprzednim sezonie wystąpił w 34 spotkaniach. Pozwoliło mu to na zdobycie 17 bramek i 2 asyst. To właśnie ten wynik sprawił, że znalazł się na liście życzeń Barcelony, Arsenalu czy Romy.

W Barcelonie trwa solidna przebudowa. Już teraz Katalończycy zdążyli wzmocnić linię ataku o Sergio Aguero. Jednak sam Argentyńczyk może nie wystarczyć. Aguero jest już po trzydziestce, a w ostatnim czasie miał sporo problemów zdrowotnych. Stąd też dalsza aktywność „Blaugrany” w poszukiwaniu napastnika.

źródło: thehardtackle.com