Koniec ery Piqué

We wtorek, 8 listopada Barcelona rozegrała ostatnie spotkanie ligowe przed Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w Katarze. „Duma Katalonii” nie bez problemów pokonała zespół Osasuny i zapewniła sobie miejsce na fotelu lidera. Jednakże dla kibiców hiszpańskiego klubu większe znaczeni może mieć zmiana w składzie Barcy. Wszystko za sprawą odejścia na sportową emeryturę jednej z klubowych ikon. Na treningu regeneracyjnym przeprowadzonym 9 listopada po raz ostatni w centrum szkoleniowym Katalończyków pojawił się Gerard Piqué.

Krótkie pożegnanie

Dzień po spotkaniu z Osasuną piłkarze Barcelony mieli zaplanowany na godzinę 12.00 lekki trening rozruchowy. Dla Gerarda Piqué był to szczególny dzień – ostatni trening w roli aktywnego zawodnika. 35-letni obrońca ma wprawdzie kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku, jednakże spotkanie rozegrane 5 listopada przeciwko Almeri było ostatnim, w którym wystąpił w trykocie Barcy. Po zajęciach na boisku cała drużyna udała się na wspólny posiłek. Zawodnicy mieli możliwość pożegnać się z klubowym weteranem, choć zapewne oficjalne pożegnanie Piqué przez klub jeszcze zostanie zorganizowane. Jednocześnie było to ostatnie spotkanie drużyny przed dłuższą przerwa w ligowych zmaganiach. Już niebawem rozpoczyna się mundial, w którym spora część zawodników Barcelony będzie występować w swoich drużynach narodowych. Jeśli zaś chodzi o zawodników, którzy nie będą grali na mundialu, to oni również mogą się cieszyć z dłuższej przerwy. Trener oczekuje, że powrócą do zajęć szkoleniowych dopiero 5 grudnia.

Nie wszyscy na mundial

Wyniki osiągane przez Barcelonę przed przerwą w regularnym sezonie są nierówne. Wprawdzie Katalończycy radzą sobie dobrze w lidze hiszpańskiej, jednakże zawiedli w rozgrywkach europejskich. Wprawdzie postawa klubu raczej rzadko ma wpływ na powołania do kadry ale nie można tego całkiem wykluczyć. Okazuje się, że kilku zawodników grających w tak mocnym klubie jak Barca nie znalazło uznania w oczach selekcjonerów reprezentacji narodowych. Oczywiście nie znamy jeszcze składów wszystkich zespołów, które zagrają na Mistrzostwach Świata, jednak możemy już snuć pewne przypuszczenia. Z powodu kontuzji w Katarze na pewni nie zagrają Sergi Roberto i Franck Kessie. O reszcie nieobecnych przekonamy się niebawem.