FC Barcelona — Sevilla, zwycięstwo „Dumy Katalonii” w 30. kolejce La Ligi

FC Barcelona wygrała z Sevillą na własnym boisku 1:0 w meczu 30. Kolejki La Ligi. Zwycięstwo zapewniło jej pozycję wicelidera w tabeli. Wszystko dzięki jedynej bramce zdobytej przez Hiszpana Pedriego.

Aktualna sytuacja Barcelony w La Liga

Barcelona wygrała na własnym stadionie z Sevillą 1:0 w meczu 30. kolejki La Ligi. Gola w 72. minucie strzelił Pedri. To zwycięstwo zapewniło awans „Dumie Katalonii” na drugą pozycję w tabeli. Różnica między Barcą a liderującym Realem Madryt wynosi jednak 12 punktów.
Barcelona po nie najciekawszym początku sezonu zaczyna obierać odpowiednie tory. Klubowi przewodniczy były piłkarz tego klubu Xavi Hernandez. To była ósma wygrana w ostatnich dziewięciu spotkaniach ligowych. W dodatku klub bez porażki pozostaje 14.
Najbardziej spektakularnym zwycięstwem było to w poprzedniej kolejce — na wyjściu z Realem. Wtedy to „Dumą Katalonii” pokonała przeciwnika aż 4:0. Wygrana z Sevillą także jest cenna, gdyż Andaluzyjczycy zachwycają w tym sezonie swoją defensywą — stracili zaledwie 20 goli. Jest to najmniejszy wynik spośród wszystkich ekip. W dodatku do niedzieli byli oni niepokonani od 28 listopada.

Bramka, która odmieniła losy spotkania

Na Camp Nou gospodarze wykazali inicjatywę oraz dłużej utrzymywali się przy piłce. Jednak sforsowanie defensywy Sevilli było możliwe dopiero w 72. minucie. Wygraną Barcelonie dał ten, który uważany jest za największy talent w składzie, czyli 19-letni Pedri.
Warto wspomnieć, iż Real Madryt już w sobotę zwyciężył na wyjeździe z Celtą Vigo 2:1. W tabeli Barca ma tyle samo punktów co czwarta Sevilla i trzecie Atletico Madryt. Jednak „Dumą Katalonii” rozegrała o jeden mecz mniej od pozostałych.