Barcelona oferuje mistrza świata innym klubom

 Barcelona oferuje mistrza świata innym klubom

Getty Images

Katalończycy nadal poszukują sposobu na zmniejszenie wydatków na zawodników. Jedyną opcją jest sprzedaż zawodników, którzy  mają wysokie kontrakty, a nie do końca spełniają pokładane w nich nadzieje. Podobno istnieje również wewnętrzna lista zawodników, którzy mają się pożegnać z klubem tego lata. Na liście kilka ciekawych nazwisk. W tym mistrz świata.

Według L’Equipe, Tottenham Hotspur jest jednym z klubów, z którymi Barcelona skontaktowała się, aby ocenić ich zainteresowanie podpisaniem umowy z Antoine Griezmann tego lata. Klub z Londyny w dniu wczorajszym potwierdził pierwszy transfer tego lata. Do Tottenhamu przeniesie się Pierluigi Gollini z włoskiej Atalanty Bergamo. Jest to roczne wypożyczenie z opcją pierwokupu. Jednak to nie koniec wzmocnień londyńskiego klubu. Coraz bliżej przenosin do Spurs jest inny zawodnik Atalanty – Cristian Romero. Według angielskich mediów, Romero jest już praktycznie dogadany z klubem i pozostają do dopięcia formalności.

Według doniesień, „Koguty” dodatkowo chcą wzmocnić swoją linię ataku tego lata, a w kręgu zainteresowań znalazł się chociażby Danny Ings.

L’Equipe donosi, że FC Barcelona nosi się z zamiarem sprzedaży piłkarzy, którzy najbardziej obciążają klubową kasę, a jednocześnie nie przekładają tego na boisko. Wśród nich znalazł się Antoine Griezmann. Francuski piłkarz od początku przygody z Barceloną mocno rozczarowują. Teraz jego obecny klub ma niemal próbować wypychać go ze swoich szeregów. Stąd też pogłoski o kontakcie szefów Barcelony z działaczami Tottenhamu.

Klub z Londynu nie jest jednak jedynym, któremu zaoferowano Griezmanna. Według francuskiej gazety mówi się również o Manchesterze City czy Juventusie.

Jednak samemu zawodnikowi najbliżej jest do powrotu do Atletico Madryt. Tutaj na przeszkodzie staje jednak pensja, której zawodnik oczekuje.

źródło: L’Equipe

redakcja

Przeczytaj także